25 Kasım 2009 Çarşamba

BAYRAMDAN ÖNCE VERİLECEK CEVAP ! ! ! !

S.A. Mübarek Kurban Bayramımıza 1 gün kala mutlaka birileri çıkıpta "Hayvan keserek bayram yapan bir dini aklım almıyor"  gibi hadsiz ve cahilce konuşacaklar !
Ben şimdiden cevaplarını vermek istiyorum . . .(Emr-i bi'l ma'rûf ve nehy-i anil münker 'e istinaden)1. Şüphesiz biz sana Kevseri verdik.
2. O Halde, Rabbin için namaz kıl, kurban kes.
3. Doğrusu sana buğzeden, soyu kesik olanın ta kendisidir.

Rabbim cümlemize dinimizi ANLAMAYI VE UYGULAMAYI nasip etsin (amin).

selam ve dua ile

5 yorum:

devran dedi ki...

kurban bayramında kesilen kurbanlıkları düşünene kadar onlar ilk önce katlettikleri insanları düşünsünler.Biz o hayvanları kesiyorsak dinimiz için ilah edind
iğimiz Allah ın rızasını kazanmak için kesiyor ve Allaha kurban ediyoruz .
YA ONLAR ???
saçma sapan bir ideoloji için binlerce itlettiler.Hadi buna savaş diyelim geçelim .PEKİ YA ARENALARDA ZEVK UĞRUNA ACI ÇEKTİREREK ÖLDÜRDÜKLERİ BOĞALAR ?
BUNU NASIL AÇIKLARLAR ??

arzu dedi ki...

evet bizim kurbanlarımıza gelene kadar neler var nelerrrr !!!
teşekkürler

ibay dedi ki...

ewet bizim kurbanlarımıza gelene kadar neler var neler.mesela hani şu çok modern olduğu söylenen elektrikle şok edip tavuuk ve büyükbaş hayvanları hiç insan eli deymeden kesmeleri.tüm hayvanların başını bıçak altına yatırıp üstelik gözlerini bile bağlamadan kesmeleri. yada bir yığın tavukları canlıyken birden kaynar kazanlara atıp öyle kesime sunmaları hani kaynar suda çabuk çıksın diye derileri...Peki bunlar ne kadar insanca?? üstelik bunun modern kesim olduğunu savunuyolar.sizce ne kadar modern ??

Dominika dedi ki...

iyi ve güzel bayramlar dilerim:)

style m dedi ki...

herkese sevdikleriyle mutlu bayramlar diliyorum...